Print this Stránka

Animefesty

Ročník 2014

Náš fansub se v roce 2014 poprvé zapojil do promítacího dění na největším českém conu zabývajícím se japonskou kulturou, tedy Animefestu 2014. Seznam námi dělaných promítaných titulů naleznete níže společně s anotacemi.

StBStrike the Blood

Čtvrtý původní, nejmocnější upír, který by měl existovat pouze v legendách. Doprovázen dvanácti fámuly a šíříc pohromu všude, kudy prochází, se tento tajemný upír zjevuje v Japonsku. Pro účely pozorování a v případě hrozícího nebezpečí i zneškodnění vysílá vláda společně s Organizací Lvího krále útočného mága známého jako zaklínač ostří. Oním zaklínačem ostří je Himeragi Jukina. Se svým kopím používaným pro lov démonů přichází do Démonské čtvrti na ostrově Itogami. Jaká je pravá totožnost Čtvrtého původního, Akacukiho Kodžóa, taktéž přezdívaného jako Kaleid Blood, s nímž se zde setká? (zdroj: Animefest.cz)

// přeložil Lee

 

Titulky na první 2 díly budou k dispozici na Akihabaře.

 

 

PSVŠkolní války sensibilů
(Psychic School Wars)

 

// přeložil Lee

Film se nakonec nevysílal, nepodařila se ujednat promítací licence.

 

 

 

 

 

 

 

VKKRVálka knihoven: Křídla revoluce
(Library War: The Wings of Revolution)

Zákon o kvalitě médií zavedl přísná omezení na knihy a další média, která by mohla navádět k porušování zákonů či lidských práv. Na dodržování zákona dohlíží Výbor kvality médií, který má takřka neomezené pravomoci. Jako protiváhu k tomuto celostátnímu výboru posílily jednotlivé provincie pravomoci knihoven. Ty mohou cvičit ozbrojené jednotky, které ochraňují knihy před cenzurou a zničením. Boj o svobodu slova se vyostřuje a tentokrát je úkolem knihovníků ohlídat spisovatele, který upadl v nemilost. (zdroj: Animefest.cz)

// přeložil Meon

Titulky k filmu budou k dispozici na Akihabaře.

Film navazuje na stejnojmenný seriál.

 

Ročník 2015

Rok 2015 byl slabší, titulů bylo poskrovnu, a tak jsme spíše dělali více než překladatelskou činnost jen dodatečné kontroly. Překládal jen Meon, a to Giovanniho ostrov a Klub společníků óranské střední (první 2 díly).

GiovanniGiovanniho ostrov (Giovanni’s Island)

Giovanniho ostrov je příběh o událostech poválečného dění vyprávěný z pohledu dospívajícího japonského chlapce. Příběh o poutu mezi ním a jeho mladším bratrem, lásce a o útrapách a strastech, jež mu pomáhá překonat Galaktická železnice, ústřední dílo slavného autora Kendžiho Mijazawy.

Film získal ocenění poroty Annecy Animation Film Festival, cenu diváků Fantasia Film Festival, cenu poroty Chicago Int’l Children’s Film Festival, zvláštní ocenění Japan Media Arts Festival. (zdroj: Animefest.cz)

// přeložil Meon

 

 

 

 

OuranKlub společníků óranské střední
(Ouran High School Host Club)

Střední škola Óran je určena pro bohaté nebo velice talentované žáky. Naše hlavní hrdinka Haruhi patří mezi ty z druhé skupiny a její středoškolský život začíná poněkud nešťastně. Kvůli jejímu pokaženému účesu dostává místo dívčí uniformy chlapeckou, a aby toho nebylo málo, hned po svém nástupu naráží na členy místního společnického klubu, k nimž se chodí pravidelně nechat hýčkat místní studentky. To by samo o sobě nebylo tak úplně hrozné, kdyby přitom nerozbila velice cennou vázu, kterou teď musí splatit službou v již zmiňovaném společnickém klubu… (zdroj: Animefest.cz)

// přeložil Meon

 

 

Ročník 2016

V roce 2016, který byl tak trochu i hektický, jsme dostali za úkol 2 tituly. 3 první díly z právě vysílaného Endride a Ghost in the Shell: film (2015).

GitSGhost in the Shell: film (2015)

Japonsko, budoucnost, skončila krutá světová válka. Věda postupuje mílovými kroky a díky sofistikované kybernetice dává lidem možnost prodloužit si život a zmenšit utrpení. Protože je celé lidstvo propojeno v jeden systém myslí a osobností známý jako duchové, jsou největší hrozbou civilizace kyber teroristé, kteří jsou schopní se zmocnit lidských těl a jejich vzpomínek. Když se virus zvaný Fire-Starter, který napadá duchy, začne šířit systémem, což způsobí atentát na japonského předsedu vlády, jsou major Motoko Kusanagi a její elitní tým speciálních agentů přivoláni do akce, aby vystopovali původ viru. Čím více se dozvídají, tím více nachází důkazů o vládní korupci a tajemném makléři s až příliš povědomou tváří. Když může cíl být všude a vypadat jako kdokoli, nezbývá než věřit vlastnímu duchovi a doufat, že nejste nakažení taky. (zdroj: Animefest.cz)

// přeložil Meon

 

EndrideEndride

Šun Asanaga je patnáctiletý středoškolák s veselou povahou. Jednoho dne najde v pracovně svého otce, který je vědcem a zároveň podnikatelem, tajemný křišťál. Když se ho Šun dotkne, svět se s ním zatočí a on je poslán do světa Endora. Emiliovi, princi království Endora, bude brzo šestnáct let, což je věk, ve kterém by mohl usednout na trůn. Sebere tedy odvahu a rozhodne se současného krále Delzaina zabít. Jenže Emilio je příliš slabý a Delzain jej uvězní. Zatímco Emilio truchlí v žaláři, stěny vězení se pokřiví a do světa Endora vstoupí Šun. Jaká budoucnost čeká na oba hrdiny, kteří se spolu snaží přežít, přestože vyrostli ve dvou rozdílných světech? (zdroj: Animefest.cz)

// přeložil Lee

Titulky na první 3 díly budou k dispozici na Akihabaře.

Permanent link to this article: http://www.namaenonai.4fan.cz/animefesty/

Crossové a veslovací trenažery na domácí trénink